لطفا یک ایمیل صحیح وارد نمایید

پنهان رمز عبور وارد شده قابل قبول نیست.

بازیابی رمز عبور؟

فقط حرف و عدد قابل قبول است.

لطفا یک ایمیل صحیح وارد نمایید

پنهان رمز عبور وارد شده قابل قبول نیست.

جهت بازیابی گذرواژه خود لطفا پست الترونیک خود را وارد نمایید!

Error message here!

بازگشت به ورود

قوانین درج دیدگاه

  • - دیدگاه‌های نژادپرستانه و قومیتی قابل انتشار نیست.
  • - دیدگاه‌های حاوی توهین و افترا به ادیان، مذاهب و اشخاص قابل انتشار نیست.
  • - دیدگاه‌های مصداق هرزنامه و تبلیغات قابل انتشار نیست.
  • - دیدگاه‌های حاوی کلمات نامناسب و خلاف عرف قابل انتشار نیست.

اشتراک خبر در شبکه‌های اجتماعی

Close
دکتر سیدمحسن طباطبایی مزدآبادی

آرشیو مقالات و تألیفات

تارنمای دکتر سیدمحسن طباطبائی مزدآبادی

اقتصاد | ۳۹ سال قبل | کد خبر: ۵۵۳

گردشگری پیشران تحقق اقتصاد مقاومتی

نایب رئیس انجمن اقتصاد شهری ایران در برنامه «روی خط بازار» رادیو اقتصاد گفت: گردشگری از جمله ابزارهای مهم تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور است.

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، دکتر سید محسن طباطبایی با اشاره به اینکه گردشگری از ظرفیت‌های بسیار بالایی برخوردار است بر لزوم بهره گیری از توان این صنعت به نحو شایسته در راستای اشتغال، رشد اقتصادی، کاهش نرخ بیکاری، تحقق اهداف الگوی اقتصاد مقاومتی و مواردی از این دست در کشور تاکید کرد.

وی همچنین با بیان اینکه در حال حاضر گردشگری یک صنعت پر درآمد در دنیا محسوب می‌شود، اظهار داشت: این صنعت می‌تواند به عنوان موتور محرکه و پیشران برای خروج از رکود اقتصادی شهر‌ها عمل کند.
نائب رئیس انجمن اقتصاد شهری ایران با اشاره به این جمله که زیرساخت‌های اقتصادی برای توسعه گردشگری در کشور مطلوب نیست، گفت: در حال حاضر اکثر شهرهای این مملکت با درآمدهای ناپایدار مواجه هستند بنابراین نمی‌توانند در زمینه گردشگری به وضعیت خوبی دست پیدا کنند.
وی در ادامه با اعلام اینکه ایران دارای جاذبه‌های گردشگری منحصر به فردی در سطح دنیاست، افزود: سرمایه‌گذاری در زمینه گردشگری می‌تواند در تحقق اهداف و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی بسیار نقش آفرین باشد.
دکتر طباطبایی در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم تدوین برنامه جامع راهبردی- گردشگری اسلامی در کشور تاکید کرد و اظهارداشت: نقش گردشگری دررشد و توسعه اقتصادی امروز برکسی پوشیده نیست بنابراین می‌طلبد در این عرصه اقدامات جدی تری در مملکت صورت گیرد.
وی اضافه کرد: صنعت گردشگری از جمله بزرگترین و پربازده‌ترین فعالیت‌های اقتصادی در دنیا است که بالاترین میزان ارزش افزوده را ایجاد می‌کند و بطور مستقیم و غیر مستقیم سایر فعالیت‌های اقتصادی و فرهنگی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
نائب رئیس انجمن اقتصاد شهری ایران با بیان اینکه صنعت گردشگری تلفیقی از فعالیت‌ها، خدمات و زیرساخت‌های مختلف است، گفت: مراکز اقامتی و هتلداری از جمله مهمترین این زیرساخت هاست.
وی با اشاره به اینکه اهمیت و جایگاه ویژه هتلداری در صنعت گردشگری و جذب گردشگر بر همگان روشن است، افزود: متاسفانه صنعت هتلداری در ایران به دلائل مختلف منجمله تاثیرات تحریم برجذب گردشگر و برنامه‌های گردشگری، عدم اطمینان از بازگشت سرمایه و ... کمتر مورد توجه و حمایت نهادهای پولی و بانکی است.

منبع : خبرگزاری تسنیم

تاریخ انتشار : 1396/03/30

شماره خبر : 1441864

می‌پسندم دیدگاه اشتراک
Avatar Image