لطفا یک ایمیل صحیح وارد نمایید

پنهان رمز عبور وارد شده قابل قبول نیست.

بازیابی رمز عبور؟

فقط حرف و عدد قابل قبول است.

لطفا یک ایمیل صحیح وارد نمایید

پنهان رمز عبور وارد شده قابل قبول نیست.

جهت بازیابی گذرواژه خود لطفا پست الترونیک خود را وارد نمایید!

Error message here!

بازگشت به ورود

قوانین درج دیدگاه

  • - دیدگاه‌های نژادپرستانه و قومیتی قابل انتشار نیست.
  • - دیدگاه‌های حاوی توهین و افترا به ادیان، مذاهب و اشخاص قابل انتشار نیست.
  • - دیدگاه‌های مصداق هرزنامه و تبلیغات قابل انتشار نیست.
  • - دیدگاه‌های حاوی کلمات نامناسب و خلاف عرف قابل انتشار نیست.

اشتراک خبر در شبکه‌های اجتماعی

Close
دکتر سیدمحسن طباطبایی مزدآبادی

آرشیو مقالات و تألیفات

تارنمای دکتر سیدمحسن طباطبائی مزدآبادی

جامعه | ۴۰ سال قبل | کد خبر: ۵۴۲

سرمایه «رای بالا» و مطالبات جدی از شورای جدید

دکتر سید محسن طباطبایی مزدآبادی با تاکید بر اینکه مطالبات مردمی از شورای پنجم به طور چشم گیری افزایش یافته است، گفت: تهران درگیر چالش های جدی و اساسی است و ضرورت دارد تا اعضای شورای شهر در نخستین اقدام خود برای حل این معضلات اقدامات اساسی انجام دهند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو؛ دکتر سید محسن طباطبایی مزدآبادی کارشناس مسائل شهری   با اشاره به حضور چهره های جدید در شورای شهر پنجم تهران گفت: در ابتدا باید به این نکته دقت داشته باشیم که حضور و مشارکت گسترده مردم در انتخابات شوراها سبب می شود تا وزن و تاثیرگذاری اعضای جدید و همچنین مدیران آتی شهرداری بهبود یابد.

 وی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی انتقادها و اختلاف نظرهای دوران انتخابات باید پایان یافته و همه ظرفیت ها در اختیار منتخبان مردم تهران در شورای شهر قرار گیرد، گفت: تهران درگیر چالش های جدی و اساسی است و ضرورت دارد تا اعضای شورای شهر در نخستین اقدام خود برای حل این معضلات چاره ای اساسی بیندیشند.

 دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران با تاکید بر اینکه با این مشارکت گسترده سطح انتظارات نیز از شورای شهر جدید افزایش پیدا کرده است، خاطرنشان کرد: به نظر من مهمترین اولویت پیش روی شورای پنجم توجه به مخاطرات زیست محیطی است که در چندسال اخیر کیفیت زیست شهری را تحت تاثیر قرار داده است.

 مدیرمسئول فصلنامه علمی پژوهشی اقتصاد و مدیریت شهری افزود: امروز معضلاتی همچون آلودگی هوا، فرونشست، سفید بالک ها، آلودگی های صوتی، آلودگی منابع آبی و خاکی و ... تهران را در احاطه کرده و اصلی ترین دغدغه های مردم نیز همین چالش های زیست محیطی است.

 دکتر طباطبایی دومین مطالبه مردمی از شورای پنجم و اعضای جدیدش را به سامان کردن نظام درآمدی و هزینه ای مدیریت شهری تهران دانست و با بیان اینکه سهم درآمدهای ناپایدار باید از سبد درآمدی شهر کاسته شود، گفت: از سوی دیگر در بعد هزینه ای نیز گران اداره کردن شهر یک چالش در پیش روی پایتخت است که مدیریت جدید باید برای آن فکری کند.

نائب رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران سومین مطالبه مردمی از شورای شهر را تقویت سهم مردم در مدیریت شهری خواند و گفت: الگوهای توسعه پایدار همگی بر تقویت سرمایه اجتماعی تاکید دارند و امروز نیز با وجود ساماندهی برخی ساخت های نهادی همچون شورایاری ها، مردم تهران به طور واقعی در مدیریت شهر نقش و سهمی ندارند.

استاد دانشگاه توضیح داد: برای مثال تنها در زمینه تامین مالی پروژه های بزرگ مقیاس در کلانشهر تهران می توانیم از ظرفیت های سرمایه های خرد شهروندی استفاده کنیم، ظرفیتی که تاکنون مغفول بوده  و کمتر درباره آن گفتمان سازی شده است.

 وی در پایان با تاکید بر اینکه مطالبات مردمی از شورای پنجم به طور چشم گیری افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران به عنوان انجمن برتر گروه علوم انسانی کشور آمادگی دارد تحقیقات و دستاوردهای خود را در اختیار اعضای شورا قرار دهد.

منبع : خبرگزاری دانشجو

تاریخ انتشار : 1396/02/31

شماره خبر : 608105

می‌پسندم دیدگاه اشتراک
Avatar Image