لطفا یک ایمیل صحیح وارد نمایید

پنهان رمز عبور وارد شده قابل قبول نیست.

بازیابی رمز عبور؟

فقط حرف و عدد قابل قبول است.

لطفا یک ایمیل صحیح وارد نمایید

پنهان رمز عبور وارد شده قابل قبول نیست.

جهت بازیابی گذرواژه خود لطفا پست الترونیک خود را وارد نمایید!

Error message here!

بازگشت به ورود

قوانین درج دیدگاه

  • - دیدگاه‌های نژادپرستانه و قومیتی قابل انتشار نیست.
  • - دیدگاه‌های حاوی توهین و افترا به ادیان، مذاهب و اشخاص قابل انتشار نیست.
  • - دیدگاه‌های مصداق هرزنامه و تبلیغات قابل انتشار نیست.
  • - دیدگاه‌های حاوی کلمات نامناسب و خلاف عرف قابل انتشار نیست.

اشتراک خبر در شبکه‌های اجتماعی

Close
دکتر سیدمحسن طباطبایی مزدآبادی

آرشیو مقالات و تألیفات

تارنمای دکتر سیدمحسن طباطبائی مزدآبادی

اقتصاد | ۶ بهمن ۱۳۹۵ | کد خبر: ۴۹۲

اقتصاد مقاومتی‌ می‌تواند زمینه‌ساز توسعه پایدار شهری در کشور باشد‌

دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: اقتصاد مقاومتی به عنوان یک طرح کلان و استراتژیک می‌تواند زمینه‌ساز توسعه پایدار شهری در کشور باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، سید محسن طباطبایی مزدآبادی بعد از ظهر امروز در همایش ملی دوروزه روش‌های نوین احصا درآمد پایدار شهرداری‌های کشور با رویکرد اقتصاد مقاومتی، اظهار داشت: جهان در قرن شهرنشینی به سر می‌برد. جمعیت شهری جهان از هفت دهم میلیارد نفر در سال 1950 به 3.9 میلیارد نفر در سال 2014 رسیده و طبق پیش‌بینی‌ها تا سال 2050، جمعیت شهرنشین جهان به 6.3 میلیارد نفر خواهد رسید.

وی ادامه داد: کشور ما نیز به مانند اکثر کشورهای رو به توسعه، شهرنشینی سریع و مهار نشده را تجربه کرده و با نرخ رشد شهرنشینی تقریباً دو برابر میانگین جهانی، هم اکنون بیش از 73 درصد جمعیت کشور شهرنشین هستند.

طباطبایی گفت: شواهد نشان می‌دهد که بر مبنای سرشماری سال 1395 که نتایج اولیه آن بهمن‌ماه منتشر خواهد شد شهرنشینی کشور بالای 75 درصد باشد.

دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران با اشاره به اینکه امروز شهرها برخلاف تمام چالش‌هایی که با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، موتور محرک اقتصاد کشورها در همه جای دنیا هستند گفت: باید اشاره کرد که در راستای نهادینه کردن الگوی اقتصاد مقاومتی در شهرها و پیشتازی اقتصاد دانش‌بنیان، نقش نهادهای علمی و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی، غیرقابل‌انکار است.

وی با بیان اینکه در کشور ما نیز ظرفیت عظیمی برای توسعه و تعالی کشور بر مبنای الگوی اقتصاد مقاومتی هستند، گفت: اقتصاد مقاومتی به عنوان یک طرح کلان و استراتژیک می‌تواند زمینه‌ساز توسعه پایدار شهری در کشور باشد.

این استاد دانشگاه افزود: تمامی اهداف و چشم‌اندازهای توسعه پایدار شهری؛ از جمله پایداری درآمدی، عدالت درون و بین نسلی، تکیه بر اقتصاد دانش‌بنیان، نگاه بومی و معطوف به داخل، همگی در درون الگوی اقتصاد مقاومتی قرار دارد.

طباطبایی خاطر نشان کرد: مازندران به عنوان یکی از قطب‌های بزرگ گردشگری و اقتصادی از ظرفیت‌های بسیاری برای تحقق اقتصاد مقاومتی برخوردار است و شهر ساری به عنوان مرکز این استان می‌تواند با بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها به عنوان یک الگوی موفق در زمینه تحقق توسعه و اقتصاد شهری پایدار در کشور معرفی شود.

منبع : خبرگزاری تسنیم

تاریخ انتشار : 1395/11/06

شماره خبر : 1307912

می‌پسندم دیدگاه اشتراک
Avatar Image