لطفا یک ایمیل صحیح وارد نمایید

پنهان رمز عبور وارد شده قابل قبول نیست.

بازیابی رمز عبور؟

فقط حرف و عدد قابل قبول است.

لطفا یک ایمیل صحیح وارد نمایید

پنهان رمز عبور وارد شده قابل قبول نیست.

جهت بازیابی گذرواژه خود لطفا پست الترونیک خود را وارد نمایید!

Error message here!

بازگشت به ورود

قوانین درج دیدگاه

  • - دیدگاه‌های نژادپرستانه و قومیتی قابل انتشار نیست.
  • - دیدگاه‌های حاوی توهین و افترا به ادیان، مذاهب و اشخاص قابل انتشار نیست.
  • - دیدگاه‌های مصداق هرزنامه و تبلیغات قابل انتشار نیست.
  • - دیدگاه‌های حاوی کلمات نامناسب و خلاف عرف قابل انتشار نیست.

اشتراک خبر در شبکه‌های اجتماعی

Close
دکتر سیدمحسن طباطبایی مزدآبادی

آرشیو مقالات و تألیفات

تارنمای دکتر سیدمحسن طباطبائی مزدآبادی

سیاست | ۱۰ آبان ۱۳۹۴ | کد خبر: ۴۰

مجلس برای اجرای سیاست های رهبری در حوزه علم و فناوری بسترسازی تقنینی کند

مجلس برای اجرای سیاست های رهبری در حوزه علم و فناوری بسترسازی تقنینی کند...
سید محسن طباطبایی دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران در گفتگو با خبرنگار بسیج در خصوص جایگاه مجلس شورای اسلامی در تولید و توسعه علوم کاربردی در مراکز علمی و دانشگاهی، گفت: به نظر می رسد اصلی ترین نقش مجلس در این حوزه بسترسازی تقنینی برای اجرایی شدن ابلاغیه مقام معظم رهبری در خصوص سیاست‌های کلی «علم و فناوری» است.

طباطبایی با اشاره به اینکه یکی از محورهای ابلاغیه رهبری معظم انقلاب اسلامی افزایش بودجه تحقیق و پژوهش به حداقل 4 درصد تولید ناخالص داخلی تا پایان سال ۱۴۰۴ است، خاطرنشان کرد: بدون شک اگر این راهبرد، با سرعت بشتری تحقق یابد ایران می تواند تا سال 1404 به مرجعیت علمی در منطقه تبدیل گردد.

مدیرمسئول فصلنامه علمی – پژوهشی اقتصاد و مدیریت شهری با انتقاد از سهم اندک پژوهش و تحقیقات در نظام بودجه نویسی سالیانه خاطرنشان نمود: به گفته معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال 92 سهم پژوهش در بودجه کمتر از 0.6 درصد بوده است و در سال 93 نیز به 0.84 درصد رسیده است.

طباطبایی مزدآبادی با تأکید بر اینکه البته این میزان از بودجه نیز معمولا به طور کامل تخصیص نمی یابد، خاطرنشان کرد: به نظر می رسد مجلس می بایست قوانین جدیدی را برای حمایت از پژوهش های علمی و کاربردی متناسب با ظرفیت های موجود، تصویب نماید.

دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران با بیان اینکه یکی از راهکارهای اصلی بومی کردن علوم انسانی کاربست جامع این علوم برای حل مشکلات روزمره جامعه است، ادامه داد: متأسفانه پیوند عمیقی بین مراکز علمی و دانشگاهی و نهادها و ارگان های اجرایی وجود ندارد و همین مساله باعث می شود تا حوزه پژوهش ضعیف بماند.

طباطبایی با اشاره به اینکه هر ساله تعداد کثیری در حوزه تحصیلات تکمیلی در سراسر کشور دفاع می شود، گفت: بدون شک اگر این پایان نامه ها در راستای مسایل کاربردی جامعه تدوین شوند شاهد تحولی چشمگیر در زمینه تولید علم و دانش بومی در تمامی حوزه ها خواهیم بود.

مدیرمسئول فصلنامه علمی – پژوهشی اقتصاد و مدیریت شهری با اشاره به اینکه انجمن علمی اقتصاد شهری ایران آماده حمایت علمی از رساله های کاربردی در حوزه اقتصاد و مدیریت شهری است گفت: انجمن های علمی ظرفیت گسترده ای برای افزایش ارتباط میان مراکز علمی و دانشگاهی و همچنین سازمان ها و نهادها دارند.

منبع : خبرگزاری بسیج

کد خبر: ۸۵۲۴۱۱۳

تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۴

 

می‌پسندم دیدگاه اشتراک
Avatar Image