لطفا یک ایمیل صحیح وارد نمایید

پنهان رمز عبور وارد شده قابل قبول نیست.

بازیابی رمز عبور؟

فقط حرف و عدد قابل قبول است.

لطفا یک ایمیل صحیح وارد نمایید

پنهان رمز عبور وارد شده قابل قبول نیست.

جهت بازیابی گذرواژه خود لطفا پست الترونیک خود را وارد نمایید!

Error message here!

بازگشت به ورود

قوانین درج دیدگاه

  • - دیدگاه‌های نژادپرستانه و قومیتی قابل انتشار نیست.
  • - دیدگاه‌های حاوی توهین و افترا به ادیان، مذاهب و اشخاص قابل انتشار نیست.
  • - دیدگاه‌های مصداق هرزنامه و تبلیغات قابل انتشار نیست.
  • - دیدگاه‌های حاوی کلمات نامناسب و خلاف عرف قابل انتشار نیست.

اشتراک خبر در شبکه‌های اجتماعی

Close
دکتر سیدمحسن طباطبایی مزدآبادی

آرشیو مقالات و تألیفات

تارنمای دکتر سیدمحسن طباطبائی مزدآبادی

جامعه | ۵۲ سال قبل | کد خبر: ۳۷۴

مزیت‌های برگزاری نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب / تاکید بر هوشمندسازی خدمات

دبیر همایش بین المللی اقتصاد شهری با اشاره به مزیت‌های اقتصادی برگزاری نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب، خواستار تقویت هوشمندسازی این رویداد شهری شد.

سید محسن طباطبایی مزدآبادی دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری دانشجو با اشاره به برگزاری بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در شهر آفتاب گفت: امروز رویدادهای شهری به بخشی از هویت شهری تبدیل شده اند و حتی برخی از شهرها با برگزاری همین رویدادها توانسته‌اند اعتباری جهانی کسب کنند.

طباطبایی به سئول به عنوان یکی از شهرهای مطرح در برگزاری همایش‌ها و نشست های بین المللی اشاره کرد و افزود: امروز در سطح جهانی نام کره جنوبی و شهر سئول با نام برگزاری مطلوب همایش ها و کنفرانس های معتبر علمی گره خورده است و این موضوع به یک برند بین المللی برای این شهر تبدیل شده است.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه بین المللی کتاب و از این چنین رویدادهایی تنها جنبه فرهنگی و اجتماعی ندارد بلکه از ابعاد اقتصادی و به ویژه اقتصاد شهری قابلیت بررسی دارند، گفت: میزبانی شهرها از رویدادهای بزرگ علمی، هنری، ورزشی و حتی سیاسی می تواند به خلق فرصت های اقتصادی در شهرها منتج گردد ضمن آنکه اگر مدیریت صحیحی در قبال آنها صورت نگیرد چنین مراسم هایی می تواند موجبات آزردگی خاطر شهروندان را پدید آورد.

مدرس دانشگاه خورازمی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه های بین المللی در مرکز و شمال شهر تهران، از نظر اقتصاد شهری می تواند هزینه سنگینی را روی دست مدیریت شهری و شهروندان قرار دهد، یادآور شد: طبق بررسی های کارشناسی مشخص شده است که در هر روز بالغ بر 1.5 میلیارد تومان هزینه سوخت در تهران به دلیل ترافیک سنگینی شهری هدر می رود و همین عامل می تواند به آلودگی هوا در تهران نیز دامن بزند.

طباطبایی با اشاره به جانمایی نسبتا خوب شهر آفتاب و ایجاد مسیرهای حمل و نقل سریع برای این نمایشگاه گفت: در زمینه هوشمندسازی شهر آفتاب نیز اقداماتی از سوی سیستم بانکی حاضر در این نمایشگاه صورت گرفته ولی می بایست خدمات آنلاین بیشتری در اختیار مراجعه‌کنندگان قرار گیرد.

دبیر  همایش بین‌المللی اقتصاد شهری؛ با اشاره به اینکه این همایش در راستای بسترسازی برای اجرای الگوی اقتصاد مقاومتی در اقتصاد شهری برگزار می گردد، یادآور شد: امیدواریم نتایج  و خروجی این همایش نیز بتواند مدیران شهری را  در دست یابی به توسعه پایدار شهری یاری رساند.

لازم به ذکر است همایش بین المللی اقتصاد شهری 30 اردیبهشت ماه سال جاری در سالن همایش های برج شاهنامه در  تهران با حضور چهره های داخلی و خارجی برگزار می شود. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت همایش به آدرس conference.iuea.ir مراجعه کنند.

منبع : خبرگزاری دانشجو

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۲/۱۸

شماره خبر : ۵۰۸۳۱۹

می‌پسندم دیدگاه اشتراک
Avatar Image