لطفا یک ایمیل صحیح وارد نمایید

پنهان رمز عبور وارد شده قابل قبول نیست.

بازیابی رمز عبور؟

فقط حرف و عدد قابل قبول است.

لطفا یک ایمیل صحیح وارد نمایید

پنهان رمز عبور وارد شده قابل قبول نیست.

جهت بازیابی گذرواژه خود لطفا پست الترونیک خود را وارد نمایید!

Error message here!

بازگشت به ورود

قوانین درج دیدگاه

  • - دیدگاه‌های نژادپرستانه و قومیتی قابل انتشار نیست.
  • - دیدگاه‌های حاوی توهین و افترا به ادیان، مذاهب و اشخاص قابل انتشار نیست.
  • - دیدگاه‌های مصداق هرزنامه و تبلیغات قابل انتشار نیست.
  • - دیدگاه‌های حاوی کلمات نامناسب و خلاف عرف قابل انتشار نیست.

اشتراک خبر در شبکه‌های اجتماعی

Close
دکتر سیدمحسن طباطبایی مزدآبادی

آرشیو مقالات و تألیفات

تارنمای دکتر سیدمحسن طباطبائی مزدآبادی

اقتصاد | ۵۷ سال قبل | کد خبر: ۱۶۲

کسری ۱.۵ میلیون تومانی بودجه خانوارهای شهری در سال ۹۳

دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران با اشاره به اینکه در سال گذشته هر خانوار ایرانی به طور متوسط سالانه بیش از ۳۲۸ میلیون ریال هزینه داشته است گفت درآمد هر خانوار در این سال ۳۱۳ میلیون ریال بوده که نشان می دهد دخل و خرج خانوارها به هم نمی خواند.
سید محسن طباطبایی مزدآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه استمرار رکود در فضای اقتصادی می تواند تاثیرات تلخی برکیفیت زندگی خانوارهای شهری داشته باشد، گفت: متاسفانه آمارها نیز حاکی از ناهماهنگی میان دخل و خرج خانواده های ایرانی طی سال های گذشته است و با توجه به ادامه شرایط رکودی این مساله می تواند تشدید شود.
دبیر انجمن علمی اقتصاد شهری ایران با اشاره به اینکه در سال گذشته  هر خانوار ایرانی به طور متوسط سالانه بیش از 328 میلیون ریال هزینه داشته است، گفت: این هزینه ها نسبت به سال 92 رشد بیش از 15 درصدی را تجربه کرده است.
طباطبایی با اذعان به اینکه در مقابل هر خانوار ایرانی در سال 93 درآمدی بالغ بر 313 میلیون ریالی داشته است، افزود: بر این اساس می توان گفت دخل و خرج خانوارها به هم نمی خواند و شرایط رکودی نیز می تواند منجر به از دست رفتن دیگر منابع تامین هزینه مالی خانوارها به ویژه در کلان شهرها شود.
مدرس موسسه عالی آموزش بانکداری ایران به موضوع تاثیر شرایط رکودی براصناف شهری نیز اشاره کرد و با تاکید بر اینکه تعلل در اجرای طرح خرید اقساطی کالا منجر به تشدید رکود به ویژه در صنف لوازم خانگی شده است، افزود: به نظر می رسد علت اصلی تاخیر در اجرای این طرح تمهید مکانیسم‌های لازم برای اختصاص منابع بانکی به کالاهای تولید داخلی است.
طباطبایی با اشاره به اینکه تجربه فروش خودرو در بسته خروج از رکود نشان داد سیاست های مقطعی در بهترین حالت ممکن می تواند نقش یک مسکن را در فضای اقتصادی کشور باز کند و چاره خروج از رکود نیست، گفت: دولت می توانست به  جای تکیه بر تحریک طرف تقاضا به دنبال بهبود شرایط تولید با نگاه صادراتی باشد.
مدرس موسسه عالی آموزش بانکداری ایران در پایان با تاکید بر اینکه خانوارها و اصناف شهری متضررین اصلی در شرایط رکودی به حساب می آیند، خاطرنشان نمود: تعلل دولت در اجرایی سازی طرح خرید کالای ایرانی می تواند  صدمات جبران ناپذیری به بخش کسب و کارهای شهری وارد کند.

منبع : خبرگزاری تسنیم

تاریخ انتشار : 94/09/23

شماره خبر : 942485 

می‌پسندم دیدگاه اشتراک
Avatar Image